Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
GeMGeorgiev
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 07 мар 2010, 00:17
Модел на автомобила: Ford Fiesta Mk 3.5 Si 1995г. Двигател 1.8i 16V DOHC. АГУ - ГИ - MegaJet.
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от GeMGeorgiev » 19 апр 2010, 16:03

Някой зареждал ли е на Ромпетрол? Да каже какви са му впечатленията. Много хвалят ромънския бензин и придполагам, че и газта трябва да им е добра.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.
Изображение

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от S_C » 19 апр 2010, 17:26

Много градски легенди витаят около вноса на горива.В действителност нещата са доста по-различни.Да,има и вносни.Но ако мислите,че някой ще седне да ви внася от 1000 км обикновен бензин 95,след като петролната база му е на 30 км от обекта...сте в дълбока заблуда...За какво да внася най-масовите горива,които му формират най-голям оборот?Всяка стотинка повече за транспорт търговецът трябва да я извади от печалбата си.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Ecstazy
потребител
потребител
Мнения: 108
Регистриран: 27 авг 2008, 23:12
Модел на автомобила: Сиера
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от Ecstazy » 19 апр 2010, 18:50

колега Ромпетрол са много зле .. мойта кола вдига разхода и става много мудна и ми мени обороти с тяхната газ. аз съм доволен от една малка газостанция при моя квартал ( Обеля ) казва се Биби-Руди газ .. ниска цена и качествена газ цената е с 4-5 стотинки по ниска

Потребителски аватар
ivailo rachev
потребител
потребител
Мнения: 429
Регистриран: 04 авг 2008, 22:37
Модел на автомобила: ford scorpio 2,0 89' OHC 77kw/105hp-бивша,fiat bravo 97' 1,6 103++hp
Местоположение: габрово
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от ivailo rachev » 21 апр 2010, 07:00

здравейте колеги,аз зарейдам газ само на петрол и съм доста доволен.дава ми приличен разход 12-13/100,което е прфектно за моята кола.зимата зареждах сва три пъти на една малка и нечувана бензиностанция тук в габрово,там ми даде разход 20/100 :shock:

Потребителски аватар
radosten
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 19 яну 2010, 15:27
Модел на автомобила: ford fokus 1.8 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от radosten » 12 юни 2010, 10:26

Колега аз съм с газов инжекцион от както е сложен съм изминал 20000км. разход в града 10.5 извън с яко каране 9.5-10л. колата е 1.8 115к.с.зареждам само на еко и омв.

HePoH
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 28 юли 2008, 11:39
Модел на автомобила: Mondeo 2,0 NGA 136 hp Zetec Dec. '97+ ГИ Autogas Italia
Местоположение: София/Ботевград
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от HePoH » 17 юни 2010, 11:25

В зависимост от това колко карам из софия ми дава различно но най-много ми даде 19 като все още не беше настроена както хората , но сега повече от 13,5 не е давала,но редовно на смесен цикъл ми дава около 10

ПП:става въпрос за мондео мк2 2.0 зетек мотор
ПП2:колеги искам да ви попитам, а като ми слагаха газовия инжекцион преди около 2000 километра им казах да ми сменят и маслото но после се зачетох, че не е от това масло за газ, а си е най-обикновен репсол 15в40.За тези 2000 км ми глътна около един литър но като си го взех мондеото беше почти на минимум, понеже бяха сипали една туба 4 литра, а то хваща между 4.2-4.3
Изображение

tolis75
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 10 ное 2009, 23:00
Модел на автомобила: galaxy
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от tolis75 » 27 юни 2010, 21:39

Колеги,някой кара ли Галакси 2.3 на газ.Аз сам с ГИ Бардолини и ми се струва че доста гори,и май нама смисъл от това че е на газ.Колко горе доло трябва да харчи тоя автобус в града и навън.

p-pleven
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 03 юни 2009, 13:00
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK2, 1988 г.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от p-pleven » 06 юли 2010, 11:54

lubomir написа:След това на връщане зареждам в Лукойл Велико Търново.И о чудо.Бутилката ми събра близо 45 литра при положение че по мои сметки в нея трябваше да има поне 5-6 литра....
Ако става дума за бензино- газ-станцията на пътя София-Варна - това е мястото от което заредих и констатирах най-голям разход на газ: ~8/100 (Fiesta MK2, 5,8/100 при предварителен тест около 700 км със зареждане от различни газ-станции)
Ecstazy написа:колега Ромпетрол са много зле .. мойта кола вдига разхода и става много мудна и ми мени обороти с тяхната газ.
Това е мястото, от където заредих същия ден, но газ-станцията беше преди Бургас. Разход около 6/100...

И двете зареждания са в един и същи ден. Извода е, че е "нормално" някъде да сипят и някой литър чист въздух. Не забравяйте, че газта се мери на колонките в литри, а по принцип най-правилно е да се измерва в килограми....

Ecstazy
потребител
потребител
Мнения: 108
Регистриран: 27 авг 2008, 23:12
Модел на автомобила: Сиера
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от Ecstazy » 06 юли 2010, 20:08

p-pleven написа:
lubomir написа:След това на връщане зареждам в Лукойл Велико Търново.И о чудо.Бутилката ми събра близо 45 литра при положение че по мои сметки в нея трябваше да има поне 5-6 литра....
Ако става дума за бензино- газ-станцията на пътя София-Варна - това е мястото от което заредих и констатирах най-голям разход на газ: ~8/100 (Fiesta MK2, 5,8/100 при предварителен тест около 700 км със зареждане от различни газ-станции)
Ecstazy написа:колега Ромпетрол са много зле .. мойта кола вдига разхода и става много мудна и ми мени обороти с тяхната газ.
Това е мястото, от където заредих същия ден, но газ-станцията беше преди Бургас. Разход около 6/100...

И двете зареждания са в един и същи ден. Извода е, че е "нормално" някъде да сипят и някой литър чист въздух. Не забравяйте, че газта се мери на колонките в литри, а по принцип най-правилно е да се измерва в килограми....


да прав си .. но аз от ромпетрол на няколко пъти изпатих и не искам да пробвам пак. поздрави

VladimiRR
потребител
потребител
Мнения: 35
Регистриран: 15 яну 2006, 13:29
Модел на автомобила: Fiesta 1.1 90` , Fiesta 1.3 95` , Transit 2.5D
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от VladimiRR » 08 авг 2010, 12:24

На ромпетрол в дружба газта е наий добрата която съм зареждал в софия . С фиестичка 1.1 с 20 литра 260 километра градско с доста студени стартове на газ .......... като зареждам от други места минавам 230 - 240 километра
Газ до ламарината да е леко на машината

Потребителски аватар
lazarkk
потребител
потребител
Мнения: 195
Регистриран: 10 мар 2010, 14:49
Модел на автомобила: Ford Mondeo MKII 2.0 16V 130hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос към всички софиянци- ОТНОСНО РАЗХОДА НА ГАЗ !

Мнение от lazarkk » 09 авг 2010, 23:41

Аз редувам доста бензиностанции (само Shell пропускам) и разхода в последно време ми варира между 11-13,5 градско и мисля, че е нормално, като се има в предвид, че не се кара много икономично. Колата е mondeo 2 130hp
Изображение

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 3 госта