Проблем с педала на съединителя

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
ospamox1000
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 03 яну 2021, 16:13
Местоположение: Севлиево
Status: Извън линия

Проблем с педала на съединителя

Мнение от ospamox1000 » 14 фев 2024, 18:54

Привет на всички ! Колата е Фокус Мк2 TDCI 2005, 90коня . След смяна на комплект съединител и горна помпа и последващо обезвъздушаване. Се появи странен проблем ( или все още има въздух ) като на тисна педала на съединителя - всичко наред. Скоростите влизат без проблем ( без хъркане :D ) обаче при отпускане на съединителя ( особено малко по рязко) се получава едно забяване преди да се върне в начална позиция . Тоест натискам -> отпускам и нещо все едно го задържа за момент педала и след това се връща . Все едно има лепило под педала и като го натисна опира залепва за секунда и се разлепва и се връща :D Дали е нормално това и дали може да се е прецакала пружината на самия педал ?

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с педала на съединителя

Мнение от ivchotr » 14 фев 2024, 20:30

Може. Обаче, ако имаш някакви стелки, виж дали педалът не се закача в тази под него. Имал съм подобен проблем с тези, дето приличат на мокет.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
ospamox1000
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 03 яну 2021, 16:13
Местоположение: Севлиево
Status: Извън линия

Re: Проблем с педала на съединителя

Мнение от ospamox1000 » 14 фев 2024, 20:59

ivchotr написа:
14 фев 2024, 20:30
Може. Обаче, ако имаш някакви стелки, виж дали педалът не се закача в тази под него. Имал съм подобен проблем с тези, дето приличат на мокет.
ХОдих да проверя . Не опира педала до мокета :(

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с педала на съединителя

Мнение от ivchotr » 14 фев 2024, 22:04

Ами в такъв случай ще е по-тежък ремонтът :D Огледай пружината на педала, да не би при монтажа на помпата да са оплескали нещо. Ако има въздух в системата е по-вероятно съединителят да не изключва коректно. Другият вариант е "диафрагмата" на притискателния диск да задържа при връщането на педала или лагер-помпата да задържа... Карай по ред на по-леките проверки и ако не намериш решение без разглобяване, я връщай в сервиза да я дооправят.
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 120 госта